Tahan ühest asjast rääkida, õigemini kirjutada.
Vaatasin pühapäeval ühte oma lemmiksaadet “Hommik Anuga” ja seal olid vahvad eesti mehed, kes rääkisid miks ja kui oluline on meestel oma tervise ja heaolu eest hoolitseda.
Intervjuu lõpus olid toredad ülesanded, kus ühes oli vaja reastada viis punkti olulisuse järjekorda, mis avaldab enam mõju sellele, et tõsta eesti mehe eluiga, mis on täna eesti naise elueast kaheksa aastat lühem.
Punktid olid toodud välja meestearst dr. Margus Punabi poolt ja need on siin:
– vaimne aktiivsus
– hoiduda suitsetamisest
– hoiduda liigsest alkoholist
– hoida korras kehakaal
– leida ja hoida häid partnersuhteid

Vastaja asetas partnersuhted neljandale kohale. Lootsin väga, et nüüd saab suurel ekraanil toodud välja lähisuhte olulisus, aga dr. Punab oli asetanud lähisuhted samuti neljandale kohale.

Mina näen seda selliselt, et liigne alkohol, liigne söömine, suitsetamine jne. on tagajärg sellele, kui kodus pole turvalisi lähisuhteid ning ühendust. Seda kinnitavad järjest enam ka teaduslikud uuringud.
Näiteks Harvardi Ülikooli uuring SIIN

Iga inimene vajab sünnist surmani vähemalt ühte inimest – partnerit, kellega tal oleks turvalised ja mõistmistpakkuvad lähisuhted. Kui mu kodu ja mu partner pole minu kindlus ja turvapaik, siis pikas perspektiivis ei tule elus mitte miski välja.
On hea ja lootustandev teada, et lähisuhete loomine ja hoidmine pole iseenesest kaasasündinud oskus. Seda on vaja õppida nagu auto juhtimist või võõrkeelt. Mina õpin ja see on vahva…

Tahan kanda ja levitada usku ja lootust kuni jaksan ja jõuan, et paarisuhe on kõige alus ja sellega toimetamist saab õppida. Vaid läbi paarisuhete väärtustamise, suhte loomise ja hoidmise oskuse õppimise ning pideva harjutamise saame muuta maailma, ühiskonda, oma peret ja iseennast.

Jaga seda artiklit teistega