Mis on Imago?

Imago on suhteteooria. Teooria looja dr. Harville Hendrix on 25 aasta jooksul integreerinud sellesse  erinevad psühholoogilised, käitumuslikud, filosoofilised ja vaimsed lähenemised. Sõna ,,Imago’’ tähendab ladina keeles pilti, kuvandit, ettekujutust. Antud teooria kontekstis tähendab see lapsepõlvest kaasa saadud kujutlust sellest, mis tähendab armastus ja hoolimine ning kuidas seda väljendatakse. See pilt lapsepõlvest võetakse kaasa paarisuhtesse ning partneritel on üldjuhul kaasas täiesti erinevad ettekujutused ja väljakujunenud käitumismuster armastuse väljendamiseks. Mis ühele loogiline ja ainuõige, see teisele arusaamatu ja vastuvõetamatu. Põrkuvad erinevad maailmad ja kasvavad konfliktid, mis aga teadlikkuse suurenedes saavad hoopis teineteist täiendavateks osadeks.

Mida Imago meile annab?

Imago meetodil põhineva teraapia põhistruktuur on üles ehitatud dialoogile, mis toimud suhtepaari vahel ning seda protsessi toetab ja suunab Imago terapeut.
Imago dialoogi struktuuri on võimalik teraapiaseanssidel käies või paarisuhete intensiivkursusel osaledes nõnda ära õppida, et seda saab kasutada iseseisvalt terapeudi abita.

Imago aitab paremini mõista, miks me üleüldse armume ja miks järgnevad konfliktid ning kuidas nendega toime tulla. Imago aitab mõista, et kõik konfliktid on vajalikud suhtes edasiliikumiseks ja õpetab, kuidas nendega hakkama saada.  Imago annab teadmised ja tööriistad, kuidas edasi liikuda. Just teadmatus on see, mis tekitab lootusetust ja jõuetust.

Imago suhtetöö näitab suhtepaarile kätte uue suuna, mis loob soodsa võimaluse eluterve, usaldus- ja armastusväärse suhte loomiseks. Imago aitab luua armastavama, hoolivama, mõistvama ja toetavama suhte ning leida selles uuestisündinud koosolemises sügav hingeline rahu ja rõõm.

Kus ma saan lugeda Imago kohta?

Eesti keeles on ilmunud raamatud “Teekond soovitud armastuseni” Harville Hendrix ja “Abielu lihtsad tõed” Harville Hendrix.

Kes on Imago suhtetöö terapeudid?

Imago suhtetöö terapeudid on sertifikaati omavad ja Imago Relationships Internationali poolt heaks kiidetud terapeudid. Kahjuks leidub Eestis terapeute, kes pakuvad Imago suhteteraapiat ilma, et oleksid läbinud väljaõpet või omaksid vastavat sertifikaati. Kui tekib kahtlusi, siis küsi julgelt sertitifikaati näha.

Rohkem infot SIIN

Vaata lähemalt:

Kohtumisteni!